Uzzini par aprites ekonomikas pieredzi

23/11/2022

Ikvienam Limbažu novada pašvaldības apmeklētājam līdz pat š.g.20.decembrim Rīgas ielā 16, Limbažos ir iespēja uzzināt vairāk par apkopoto aprites ekonomikas pieredzi Zviedrijā un gūt iedvesmu paradumu maiņai arī savā ikdienā.

Kā jau esam informējuši iepriekš, 16.septembrī SIA “ZAAO” Dabas un tehnoloģiju parkā URDA tika atklāta izstāde ““Re:waste – kā Zviedrija izvērtē resursus”, kurā caur informatīvām fotogrāfijām, to aprakstiem ikvienam izstādes apmeklētājam ir iespēja uzzināt, kā savā ikdienā varam samazināt radīto atkritumu  daudzumu un kā veicināt lietu atkārtotas izmatošanas un labošanas principu ieviešanu. Atsaucoties uz Limbažu novada pašvaldības interesi,  izstāde šobrīd pieejama apskatei pašvaldības ēkā un ir apskatāma tās darba laikā.

Cilvēku radīto atkritumu apjoms pieaug katru gadu. Kā risināt šo aktuālo tēmu? Aprites ekonomika ir darbību kopums, kas paredz ražošanā un patēriņā samazināt resursu daudzumu, kā, piemēram, veicināt lietu atkārtotu izmantošanu, labošanu, pārstrādi,  tādējādi samazinot kopējo atkritumu daudzumu, kas savukārt ir būtiski, jo jebkuru izejvielu ieguve, izmantošana būtiski ietekmē vidi. Lai risinātu ar atkritumiem saistītās problēmas ilgtspējīgi, ir jāsadarbojas gan politikas, gan pētniecības, inovāciju, gan arī iedzīvotāju līmenī.

Izstāde ir veidota sadarbības līguma ar Zviedrijas vēstniecību Rīgā ietvaros, realizējot Zviedrijas Institūta (SI) finansētu projektu "Re:waste – how Sweden is rethinking resources 10003/2021" (turpmāk tekstā -Projekts).

Projekta ietvaros veidotie informatīvie materiāli, kā arī informācija par citām projekta aktivitātēm publicēta šeit- https://www.zaao.lv/lv/project-types/rewaste-how-sweden-rethinking-resources Ieskaties, varbūt kāda atziņa noder, lai ikdienā ieviestu aprites ekonomikas principus!