Darbu sāk ZAAO EKO laukums Priekuļos

14/5/2021

Piektdien, 14. maijā, darbu sāk EKO laukums Priekuļos, Dārza ielā 10 (piekļuve no Viļuma Skubiņa ielas). Pašvaldību atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma SIA “ZAAO” (ZAAO) darbības reģionā tagad iedzīvotājiem pieejams divdesmit viens šķiroto atkritumu nodošanas laukums.

ZAAO valdes priekšsēdētājs Gints Kukainis: “Ir gandarījums par veiksmīgu sadarbību ar Priekuļu novada pašvaldību EKO laukuma izveidē, attīstot šķiroto atkritumu nodošanas infrastruktūru. Tas ir papildus solis vēl tīrākai apkārtējai videi, resursu saudzēšanai, aprites ekonomikas principu iedzīvināšanai.”

Tagad Priekuļu novada iedzīvotājiem ir vēl ērtāk iesaistīties pārstrādei derīgu materiālu nodošanā, tā ir arī klientu iespēja samazināt savus rēķinus par nešķirotu atkritumu izvešanu.

 

EKO laukums pieejams piecas dienas nedēļā:

pirmdien, otrdien, ceturtdien, piektdien darba laiks no plkst.10.00 līdz 19.00, sestdien no plkst.12.00 līdz 16.00. EKO laukums slēgts trešdienās un svētdienās.

 

EKO laukumā bez maksas var nodot papīru, kartonu, dzērienu kartona iepakojumu, polietilēna plēvi, PET dzērienu pudeles, sadzīves ķīmijas un kosmētikas plastmasas iepakojumu, pudeļu un burku stiklu, sadzīves metāla priekšmetus, logu stiklu, neizjauktas sadzīves elektriskās un elektroniskās iekārtas, lietošanai vēl derīgus tekstila izstrādājumus un apavus, koka paletes, kā arī pēc noteiktiem kritērijiem, vairākus veidus sadzīvē radušies bīstamos atkritumus – krāsu bundžas, luminiscentās spuldzes, baterijas, akumulatorus, riepas, eļļas filtrus, motoreļļas, smēreļļas.

Pēc cenrāža EKO laukumā var nodot nestandarta atkritumus - lielgabarīta atkritumus, tīrus un jauktus celtniecības atkritumus, zaļos, kompostējamos atkritumus.

Juridiskām personām ir atsevišķi noteikumi sadzīvē radušos bīstamo atkritumu, zaļo, lielgabarīta un būvniecības atkritumu nodošanā, ko var noskaidrot www.zaao.lv EKO laukumu sadaļā vai zvanot pa tālr.64281250.

 

Ikdienā klientu atbalsts EKO laukumā ir tā pārzine, kura konsultē par dažādiem ZAAO sniegtajiem pakalpojumiem, kā arī izsniedz big-bag maisus būvniecības atkritumu savākšanai.

 

ZAAO darbības reģiona EKO laukumi iedzīvotājiem pieejami Cēsīs un Valmierā (katrā pilsētā pa divām adresēm), kā arī Alojā, Apē, Augšlīgatnē, Jaunpiebalgā, Krimuldā, Limbažos, Mazsalacā, Raunā, Rūjienā, Salacgrīvā, Saulkrastos, Smiltenē, Strenčos, Valkā, Vecpiebalgā, poligonā „Daibe” un no 14.maija Priekuļos.