Eko punkti

EKO punkts ir publiski pieejami konteineri atkritumu šķirošanai. EKO punkts sastāv no konteineru pāra - viens konteiners ir paredzēts izlietotam iepakojumam, savukārt otrs konteiners - stikla iepakojumam.

 

Atkritumu šķirošanai paredzēto konteineru adreses -Interaktīvā šķirošanas sistēmas karte

ZAAO darbības zona

EKO punkts pilsētāEKO punkts laukos

Konteineros izmetamais iepakojuma veids norādīts uz uzlīmēm

 

Drīkst mestNedrīkst mest

Papīra un kartona atkritumi:

biroja papīrs, avīzes, žurnāli, grāmatas iepakojuma papīrs, kartons, gofrēts kartons, pārtikas dzērienu pakas. Materiāliem ir jābūt tīriem, bez organisko materiālu (ēdiena atlikumi, eļļas u.c.) piejaukumiem. Iepakojuma materiāli jāsaplacina.

Papīra un kartona atkritumi:

NEDRĪKST vienreizējās lietošanas traukus, papīra dvieļus un salvetes, folija iepakojuma materiālu (čipšu pakas, saldējuma papīrus), līmpapīrus, fotopapīrus, tapetes utt.

PET dzērienu pudeles:

Visa veida un krāsu izlietotas plastmasas pārtikas dzērienu pudeles. Pudeles var būt ar korķiem un etiķetēm. Dzērienu pudeles nav jāmazgā. Pirms izmešanas pudeles ir jāsaplacina

PET dzērienu pudeles:

NEDRĪKST mest vienreizējās lietošanas traukus, kečupa un eļļas pudeles un citus plastmasas izstrādājumus.

Polietilēna atkritumi:

Polietilēna plēves un plastmasas kannas, pudeles, sadzīves ķīmijas un kosmētikas izlietotais iepakojums(LDPE, HDPE). Tiem ir jābūt tīriem.

Polietilēna atkritumi:

NEDRĪKST mest vienreizējās lietošanas plastmasas traukus, krējuma, jogurta un margarīna trauciņus, skābbarības ruļļu plēves, pamperus, rotaļlietas u.c. cietās plastmasas veidu izstrādājumus (PP; PS; PVC).

Metāla atkritumi:

Konservu kārbas, dzērienu bundžas, metāla vāciņus u.c. sadzīves metāla priekšmetus bez pārtikas atkritumu piejaukumiem.

Metāla atkritumi:

NEDRĪKST mest krāsu bundžu iepakojumus

 Stiklu
Sadzīves atkritumus
Zaļos atkritumus

Bīstamos atkritumus

 

 

Drīkst mestNedrīkst mest

Stikla iepakojums - pudeles un burkas

Pudelēm un burkām jābūt tīrām, bez pārtikas atlikumiem. Var būt ar metāla gredzeniem, riņķiem un etiķetēm. Pirms izmešanas iepakojumam jānoņem korķi un vāciņi.

Stikla iepakojums - pudeles un burkas

NEDRĪKST mest stikla burkas un pudeles ar pārtikas un ķīmisko atkritumu piejaukumu. Nedrīkst mest logu stiklu, spoguļus, lampu kupolus, keramikas izstrādājumus (balzama pudeles), automašīnu logu stiklu, pakešu logu stiklu.