Zaļo atkritumu savākšanas akcija Cēsīs

25/9/2019

Cēsu novada pašvaldība no 1. līdz 31.oktobrim sadarbībā ar SIA “ZAAO” sniedz iespēju Cēsu privātmāju iedzīvotājiem un dzīvojamo māju apsaimniekotājiem, kam noslēgts līgums par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu, bez maksas atbrīvoties no piemājas dārzos sagrābtām lapām un citiem zaļajiem atkritumiem.

Zaļie atkritumi ir tādi kompostējami bioloģiskie atkritumi kā koku lapas, skujas, smalki zari, zāle, dārza atkritumi, kuros nav sadzīves atkritumu piemaisījumi.
 
Pirmkārt, zaļos atkritumus iespējams pašiem nogādāt EKO laukumā Lapsu ielā 19.

Akcijas laikā zaļos atkritumus bez maksas EKO laukumā tā darbības laikā jebkurā daudzumā var nodot:

1. Privātmāju īpašnieki, kam noslēgts līgums ar ZAAO par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu;

2. Dzīvojamo māju apsaimniekotāji, kam noslēgts līgums ar ZAAO par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu.
Nogādājot zaļos atkritumus EKO laukumā, klienti tos ievieto konteinerā bez maisiem vai kastēm.

Ja EKO laukumā nogādājamo atkritumu daudzums pārsniedz 10 m3, tas pirms došanās uz EKO laukumu jāsaskaņo ar ZAAO pa telefonu 29225862 un jāņem vērā, ka tie būs jāievieto 22 m3 konteinerā, kura bortu augstums ir 1,75m.

EKO laukuma darba laiks:
Pirmdien, otrdien, trešdien, ceturtdien no plkst.8.00 līdz 17.00, piektdien no plkst.8.00 līdz 19.00, sestdien un svētdien no plkst.10.00 – 14.00.
 
Otrkārt, mājsaimniecībām, kuras ir iekļautas pašvaldības apstiprinātā adrešu sarakstā, iespējams saņemt specializētos BIG – BAG 1.1 m3 maisus un pieteikt zaļo atkritumu izvešanu no mājsaimniecības adreses.

BIG BAG maisus zaļajiem atkritumiem bez maksas EKO laukumā Lapsu ielā 19, Cēsīs, var saņemt:

1. Privātmāju īpašnieki, kam noslēgts līgums ar ZAAO par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu, saskaņā ar pašvaldības apstiprināto adrešu sarakstu. Katrai no šīm adresēm bez maksas tiks nodrošināta viena maisa viena iztukšošanas reize, maiss pēc iztukšošanas jānodod atpakaļ ZAAO.

2. Dzīvojamo māju apsaimniekotāji, kam noslēgts līgums ar ZAAO par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu, saskaņā ar pašvaldības apstiprināto adrešu sarakstu.

Pieteikt maisa izvešanu pēc tā piepildīšanas var pa tālruni 64281250, 29225862 vai sūtot īsziņu vai rakstot e-pastu uz pieteikums@zaao.lv (īsziņā un e-pastā jānorāda maisa numurs, adrese un līgumslēdzēja vārds, uzvārds).
 
Sarakstā iekļautas adreses, kam jāvāc lapas no ielu malās augošiem kokiem. Maiss pēc iztukšošanas jānodod atpakaļ ZAAO.

Īpašumu saraksts, kuriem maisi tiks izsniegti bez maksas.

Īpašniekus, kuriem bezmaksas maisi nav izsniegti, aicinām sadarboties ar kaimiņiem, kā arī zaļos atkritumus nogādāt EKO laukumos pašiem vai kompostēt. Neskaidrību gadījumā lūdzam sazināties ar Īpašumu apsaimniekošanas pārvaldes ainavu arhitekti Signi Ķerpi pa tālruni 64161815.

Ja BIG BAG maisos, ko apmaksā pašvaldība, būs citi sadzīves atkritumi, rēķins tiks piestādīts konkrētajam maisa “piepildītājam”.

Akcijā neiekļautie pakalpojumi pieejami saskaņā ar SIA “ZAAO” apstiprināto cenrādi un pakalpojumu sarakstu.

Informācijas avots: http://cesis.lv/lv/sakums/aktualitates/pasvaldiba/zalo-atkritumu-savaksanas-akcija