“ZAAO” turpina atkritumu apsaimniekošanu, aicinājums izmest atkritumus atbildīgi

23/3/2020

Ņemot vērā valstī izsludināto ārkārtējo situāciju ar mērķi ierobežot vīrusa “Covid-19” izplatību, SIA “ZAAO” (ZAAO) turpina atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu sniegšanu ievērojot piesardzības pasākumus, lai izslēgtu potenciālos riskus.

 1. Saziņa ar ZAAO biroja darbiniekiem darba dienās darba laikā ir iespējama tikai attālināti – rakstot uz e-pastu: zaao@zaao.lv vai zvanot pa tālr.64281250.
   
 2. EKO laukumos ir pieejami tikai tie pakalpojumi, kas nav tiešā kontaktā ar darbinieku. Laukumos var nodot pudeļu un burku stiklu, papīru, kartonu, polimērus, PET pudeles, metālu, ieturot 3 metru distanci no EKO laukuma pārziņa. Ierobežotā apjomā iespējams nodot vieglo automašīnu riepas (līdz 4 gab. no viena iedzīvotāja gada laikā), luminiscentās spuldzes (līdz 10 gab. gadā no vienas mājsaimniecības), krāsu iepakojumu (līdz 10 litri gadā no vienas mājsaimniecības) - minētie atkritumi jānodod ieturot 3 metru distanci no EKO laukuma pārziņa un nosaucot nepieciešamos reģistrācijas datus. Klienti, kuriem ir līgums ar ZAAO, var saņemt big-bag 1.1 m3 maisus, ja līguma nav, maisa saņemšana jāsaskaņo pa tālr. 29225862. Līgumu slēgšana un maksas pakalpojumi (lielgabarīta, zaļo atkritumu, būvniecības atkritumu nodošana) nav pieejami.
   
 3. Reģionālajā atkritumu apsaimniekošanas centrā “Daibe” privātpersonām nav pieejami teritorijā esošā EKO laukuma pakalpojumi. Juridiskām personām apmeklējums iepriekš jāsaskaņo zvanot pa tālruni 28394140 (darba dienās darba laikā no plkst.8.00 līdz 17.00).
   
 4. Šķiroto atkritumu konteineros DRĪKST mest tikai atbilstošu saturu – pārstrādei derīgos materiālus. Tāpat kā līdz šim, šķiroto atkritumu konteineros NEDRĪKST mest vienreiz lietojamās salvetes, papīra dvieļus, paketes, pamperus, kas ir sadzīves atkritumi.
   
 5. Šobrīd pārtraukta pakalpojumu sniegšana, kas saistīta ar tiešu kontaktu ar klientu viņa mājvietā vai birojos, tai skaitā braukšana uz birojiem pēc videi draudzīga biroja kastu satura, makulatūras kastu tukšošana daudzdzīvokļu māju kāpņu telpās un nolietotas elektrotehnikas savākšana.
   
 6. Klientiem ir iespēja pieteikt papildus konteineru tukšošanu, ja rodas šāda nepieciešamība, sazinoties rakstot uz e-pastu: zaao@zaao.lv vai zvanot pa tālr.64281250.

Balstoties uz ārvalstu ekspertu rekomendācijām, aicinām iedzīvotājus ar atbildību atbrīvoties no atkritumiem:

Uzmanību!

1)      Atkritumus no mājsaimniecībām, kurās ir slimnieki ar vīrusu “Civid-19”, jāizmet sadzīves atkritumu konteinerā, iesaiņotus dubultā aizsietā maisā. Maisus nedrīkst likt blakus konteineriem!

2)      Informējam, ka individuālie aizsardzības līdzekļi, kurus iedzīvotāji šobrīd aktīvi izmanto, tai skaitā maskas un vienreiz lietojamie cimdi, saskaņā ar normatīvo regulējumu netiek klasificēti kā bīstamie atkritumi un ir metami sadzīves atkritumu konteineros , ievietojot tos maisā, kuru aizsien pirms ievietošanas konteinerā.

3)      Vienmēr rūpīgi apstrādājiet rokas ar dezinfekcijas līdzekļiem pirms un pēc atkritumu izmešanas! Ja dezinficēt rokas nav iespējams, tad pēc atkritumu izmešanas mazgājiet rokas, pa ceļam līdz mazgāšanas vietai maksimāli samazinot pieskaršanos virsmām.

 

Vēlam visiem labu veselību un atbildīgu rīcību!  

DETALIZĒTĀKA INFORMĀCIJA PIEEJAMA ŠEIT: http://www.zaao.lv/lv/saturs/atkritumu-apsaimniekosana-arkarteja-situacija