ZAAO pieredzi izzina Kirgizstānas valsts pārvaldes un pašvaldību pārstāvji

03/10/2019

Projektā “Pašvaldību un valdības sadarbības veicināšana un publiskās pārvaldības uzlabošana Kirgizstānā” Latvijā mācību vizītē atrodas Kirgizstānas pašvaldību un valsts pārvaldes pārstāvji. Vizītes mērķis ir veicināt labu pārvaldību Kirgizstānā, ceļot publiskās pārvaldes institucionālo kapacitāti. 

Kirgīzi 2.oktobrī apmeklēja Reģionālo atkritumu apsaimniekošanas centru (RAAC) "Daibe" un Dabas un tehnoloģiju centru "URDA", lai izzinātu ZAAO darbības principus atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu nodrošināšanā.

Viesi ar interesi vēroja RAAC "Daibe" notiekošos procesus atkritumu sagatavošanā pārstrādei, skaidroja plānojamās izmaksas atkritumu pakalpojumu nodrošināšanai. "URDA" vides pedagogi nodrošināja viesiem dabas izziņas takas un iežu kolekcijas apskati, kā arī iespēju no lietota papīra radīt jaunu, kas tika atzīta par nebijušu un vērtīgu pieredzi.

Kirgizstānas pašvaldību un valsts pārvaldes pārstāvji tikās arī ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Vides aizsardzības departamenta direktori Rudīti Veseri, lai iepazītos ar Latvijas vides likumdošanas un politisko dokumentu plānošanu un izstrādi, atkritumu apsaimniekošanu, ekonomisko instrumentu izmantošanu vides politikā un aprites ekonomikas politikas izstrādi. Delegāciju uzņēma arī Finanšu ministrijas, Saeimas, Latvijas Pašvaldību savienības, Vidzemes plānošanas reģiona, Pārgaujas un Amatas novadu pārstāvji.