ZAAO pārstāves Ekoskolu Vasaras forumā runā par aprites ekonomiku

10/8/2017

No 8. līdz 10. augustam Kokneses internātpamatskolā notiek plašs vides izglītības un pieredzes apmaiņas pasākums – Vides izglītības fonda organizētais Ekoskolu Vasaras forums. Vakar, 9.augustā, tajā piedalījās arī SIA ZAAO (ZAAO) vides izglītības speciālistes Arita Smalkā-Boriseviča un Ieva Freimane. ZAAO pārstāves runāja par aprites ekonomiku un to, kā šie procesi ikvienu ietekmē ikdienā, par iespējam mainīt ieradumus un tādējādi samazināt atkritumu daudzumu.

Forums pulcējis 110 koordinatorus no Ekoskolām visā Latvijā, lai dalītos pieredzē, iepazītos ar aktualitātēm vides izglītībā un apgūtu, kā sniegt atbalstu jaunajiem vides līderiem. Pasākuma programmā iekļautas dažādas informatīvas un praktiskas aktivitātes, kuras vada pieredzējuši vides eksperti un lektori - tiks pārrunātas tādas tēmas kā brīvdabas pedagoģijas principi, atkritumu samazināšana skolas ikdienā, biodaudzveidība, aprites ekonomika un jauniešu pilsoniskā aktivitāte. Pedagogi arī papildinās prasmes praktiskajā darbnīcā par videi draudzīgu gatavošanu.

Apmācību mērķi ir paaugstināt pedagogu kvalifikāciju un zināšanas par aktuālajām vides problēmām, veicināt mācību metožu izplatību, kas var atbalstīt atsevišķus jauniešus kā viedokļu līderus vides jautājumos, kā arī nodrošināt pieredzes apmaiņu starp programmā iesaistītajām skolām. 

 

Vairāk par formumu šeit.