ZAAO dalās pieredzē ar delegāciju no Kirgizstānas

09/4/2018

Pagājušajā nedēļa SIA “ZAAO” (ZAAO) viesojās delegācija no Kirgizstānas. Tās galvaspilsētā Biškekā uzsākta atkritumu apsaimniekošanas sistēmas uzlabošana un pašvaldības atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma izveide. Atbalstu un konsultācijas sadarbības ietvaros sniedz latvieši - SIA “Geo Consultants”, kas izvēlējies iepazīstināt kirgīzu speciālistus ar ZAAO kā piemēru veiksmīgai darbībai atkritumu apsaimniekošanas jomā Latvijā.

Viesi no Kirgizstānas interesējās par ZAAO izveidoto atkritumu savākšanas sistēmu reģionā, par pazemes konteineru izbūvi un tukšošanu. Delegācija apmeklēja arī RAAC “Daibe”, aplūkoja izveidoto infrastruktūru un ikdienā veicamās darbības. Lielu interesi izraisīja jaunuzceltā Dabas un tehnoloģiju parka “Urda” ēka un fakts, ka ZAAO māca iedzīvotājiem par videi draudzīgu saimniekošanu un dzīvesveidu, ka tiek īstenotas programmas skolēniem. Viesi novērtēja, ka ZAAO darbībā kopumā un ik solī redzams pārdomāts, ilgtermiņa darbs, turklāt pamanāmi arī tā augļi.

Kā atzina viesi, Kirgizstānā vēl tāls ceļš ejams, lai sasniegtu Latvijā paveikto un šodien redzamo. Jāveic svarīgas reformas gan valsts pārvaldē, gan likumdošanā un galvenokārt jāmaina cilvēku domāšana, paradumi. Iepazīstot ZAAO pieredzi, vieglāk izprast virzienu, kurā jāstrādā.