Vislatvijas “Elektronikas šķiratlonā” ZAAO EKO laukumos nodotas 49,5 tonnas elektroiekārtu

01/6/2020

Turpinot iesāktās tradīcijas un veicinot iedzīvotāju šķirošanas paradumus, Latvijas Zaļais punkts sadarbībā ar partneriem no šā gada aprīļa īsteno šķirošanas akciju “Elektronikas šķiratlons”. Kampaņa no 20.aprīļa līdz 20.maijam norisinājās vairāk nekā 40 atkritumu šķirošanas laukumos visā Latvijā, tostarp 20 atkritumu apsaimniekotāja ZAAO EKO laukumos, kuros tika nodotas 49475 kg dažādas elektroiekārtas. Kampaņā visā Latvijā kopumā piedalījās 4761 dalībnieki, otrreizējai pārstrādei nododot 142 742 kg tehnikas. Katrs “Elektronikas šķiratlona” dalībnieks tika reģistrēts izlozei par galveno balvu – jaunu televizoru, kā arī veikalu “top!” dāvanu kartēm.

Visas Latvijas mērogā visvairāk elektroiekārtu nodeva Liepājas iedzīvotāji – 11 369 kg. ZAAO EKO laukumos visvairāk dalībnieku tika reģistrēti Valmieras pilsētas pašvaldībā – 400 iedzīvotāju, kas bija lielākais dalībnieku skaits arī visas Latvijas mērogā. Tur uz EKO laukumā tika nogādātas 7500 kg nolietotās tehnikas. Otrais lielākais ZAAO EKO laukumos nodotais elektronikas apjoms bija Saulkrastos – 5420, kur kampaņā piedalījās 222 dalībnieki.

“Jau  vairāk nekā 140 tonnas dažādu elektroiekārtu nonāks pārstrādē un sāks savu otru dzīvi. Sakām lielu paldies ikvienam, kurš, ievērojot valstī noteiktos drošības prasības, apmeklēja kādu no mūsu partneru 40 šķirošanas laukumiem, lai piedalītos “Elektronikas šķiratlonā”. Īpaši pateicamies šķirošanas akcijas partnerim ZAAO, kas, parādot augstus rezultātus, līdzdarbojās kampaņas īstenošanā Vidzemes reģionā. Tādējādi ar atbildību esam kopīgi parūpējusies gan katrs par savu apkārtējo vidi, gan Latvijas dabu kopumā. Turklāt “Elektronikas šķiratlons” ir tikai pusē, jo no jūnija līdz pat rudenim dažādos novados varēs pieteikt arī elektroiekārtu izvešanu dzīves vai darba vietās. Ar vecu elektroniku nav ko pīties un ir īstais laiks no tās atvadīties!” pauž Latvijas Zaļā punkta direktors Kaspars Zakulis.

ZAAO valdes priekšsēdētājs Gints Kukainis: "Esam gandarīti, ka akcijai bija liela atsaucība - šajā gadā nolietotu elektrotehniku uz EKO laukumiem nogādāja par trešdaļu vairāk iedzīvotāji nekā līdzīgā akcijā aizvadītajā gadā. Gribam cerēt, ka tas ir arī vides izglītības aktivitāšu rezultāts, ka cilvēki apzinās - videi kaitīgi atkritumi ir atbilstoši jāapsaimnieko, tie nedrīkst nonākt dabā! Atgādinām, ka nolietotas elektriskās un elektroniskās iekārtas EKO laukumos iespējams bez maksas nodot arī ikdienā."

Katrs kampaņas pirmā posma dalībnieks, nododot elektroniku šķirošanas laukumā, tika reģistrēts lielajai izlozei par galveno balvu – jaunu televizoru, kā arī divām veikalu tīkla “top!” dāvanu kartēm 20 EUR vērtībā un 20 pārsteiguma balvām no Latvijas Zaļā punkta. Izloze notika 1.jūnijā. Lielo balvu laimēja Kaspars, kurš elektrotehniku nodeva šķirošanas laukumā Rūjienas novadā, savukārt dāvanu kartes 20 EUR vērtībā – Anastasija un Anita no Saulkrastu novada. Ar laimētājiem akcijas organizētāji sazināsies individuāli.

“Kā vietējais veikalu tīkls mēs iestājamies par vides sakārtošanu un tīrību, tāpēc esam gandarīti, ka  sadarbība šķiratlonā veiksmīgi turpinās un ka varam būt daļa no šī lieliskā projekta, kur ikvienam ir iespēja atbrīvoties no mājās un darbā uzkrātās elektronikas, kas vairs nepilda savu funkciju, dodot tām iespēju piešķirt otru dzīvi. Līdz šim pircējus informējām par iespēju “Elektronikas šķiratlona” ietvaros nodot nevajadzīgās elektroiekārtas šķirošanas laukumos. Taču turpmāk nodrošināsim iespēju arvien vairāk novados mazo elektroniku ērti nodot arī mūsu pašu veikalos “top!” speciāli novietotās šķirošanas kastēs,” veikalu tīkla “top!” valdes locekle, Ilze Priedīte.

“Elektronikas šķiratlona” pirmā kārta no 20.aprīļa līd 20.maijam notika atkritumu šķirošanas laukumos Liepājā, Grobiņā, Saldū, Siguldā, Rēzeknē, Daugavpilī, Maltā, Bauskā, Jēkabpilī,  Dobelē, Līvānos, Kārsavā, Krāslavā, Ludzā, Madonā, Ķegumā, Stopiņu novadā, Ādažu novadā, kā arī 20 SIA “ZAAO” EKO laukumos.

Latvijas Zaļais punkts kopā ar ZAAO, veikaliem “top!” un citiem kampaņas partneriem pateicas ikvienam iedzīvotājam, kā arī šķirošanas laukumu apsaimniekotājiem visā Latvijā par dalību Vislatvijas “Elektronikas šķiratlona” un aicina rūpēties par apkārtējo vidi, pareizi šķirojot savus mājsaimniecībās radītos atkritumus, arī turpmāk.

 

Novads

Adrese

Savāktais apjoms

Dalībnieki

Salacgrīva

Salacgrīva, Viļņu iela 18

2670

70

Aloja

Aloja, Rīgas iela 5

2384

128

Mazsalaca

Mazsalaca, Pērnavas iela 16

730

39

Rūjiena

Rūjiena, Ternejas iela 12

852

58

Valka

Valka, Austras iela 10

1625

102

Ape

Ape, "Druvas"

700

32

Strenči

Strenči, Valkas iela 1a

2510

81

Smiltene

Smiltene, Limbažu iela 8

4100

281

Jaunpiebalga

Jaunpiebalga, Br.Kaudzīšu iela 9

2271

59

Taurene

Taurenes pagasts, "Nēķins"

1831

68

Rauna

Rauna, Parka iela 4c

1623

65

Valmiera

Valmiera, Dzelzceļa iela 5

3757

219

Valmiera

Valmiera, Beātes iela 47

7500

400

Daibe

Poligons "Daibe", Stalbes pagasts, Pārgaujas novads

320

2

Limbaži

Limbaži, Mazā Noliktavu iela 3/Eko laukums - birojs

3555

244

Cēsis

Cēsis, Lapsu iela 19/Eko laukums - birojs

4870

266

Cēsis

Cēsis, Bērzaines iela 31

435

12

Līgatne

Augšlīgatne, Dārza iela 8

1511

69

Krimulda

Krimuldas novads, Ragana, "Dūmeņi"

811

46

Saulkrasti

Saulkrasti, Rīgas iela 96a/Eko laukums - birojs

5420

222

 

Papildu informācija

Daiga Buča

Eco Baltia vide

Preses sekretāre

Tālr.26588715
daiga.buca@ecobaltia.lv
www.zalais.lv

www.skiratlons.lv

www.ecobaltiavide.lv