Valmieras pilsētas svētkos norisinājās otrais pasākums “Vides vēstneši”

31/7/2018

28.jūlijā Valmieras Vecpuišu parkā, aizvadīts otrais biedrības “Daibes ilgtspējas centrs” īstenotā projekta “Jaunie vides līderi – vides vēstneši” publiskais pasākums.

Šī pasākuma ietvaros ikvienam pilsētas svētku viesim bija iespēja izzināt trīs, ar vides aizsardzību saistītas tēmas: "Bioloģiskā daudzveidība", "Klimata pārmaiņas" un "Atkritumi kā resurss”. Par šīm tēmām tika īstenotas interesantas radošās darbnīcas, kurās piedalījās Valmieras un tās apkārtnes bērni un jaunieši, un viņu vecāki. Bija iespējams izmēģināt spēkus atkritumu šķirošanā, kā arī pārvērst šķietamus atkritumus saimniecībā noderīgās lietās.

Arī šī pasākuma ietvaros bija iespējams pieteikties Vasaras skolai un to izmantoja vairāki jaunieši. Kā jau ziņots, tad šis, vides tēmām veltītais, pasākums norisināsies trīs dienu garumā – no 20.-22.augustam un tajā aicināti pieteikties jaunieši vecumā no 14 – 18 gadiem. Tiem, kas vēlas piedalīties izaicinājumiem un zaļajām zināšanām bagātajā piedzīvojumā ir jābūt gataviem doties ekskursijā uz kādu no Latvijā esošajiem atkritumu pārstrādes rūpnīcām, apmeklēt RAAC "Daibe”, doties dienas un nakts pārgājienos, lai saskatītu bioloģisko daudzveidību mums apkārt, kā arī kopā ar dažādiem speciālistiem izzināt klimata pārmaiņu cēloņus, sekas un iespējamos risinājumus. Tiem, kas nevar apmeklēt “Vides vēstnesis” publiskos pasākumus, var pieteikties Vasaras skolai arī elektroniski aizpildot anketu: https://ej.uz/mpew

Atgādinām, ka projektu finansiāli atbalsta Latvijas vides aizsardzības fonds un SIA “ZAAO”. Un biedrības “Daibes ilgtspējas centrs” jaunumiem iespējams sekot līdzi Facebook.com kontā: https://www.facebook.com/daibesic/ un projekta “Jaunie vides līderi” kontā: https://www.facebook.com/jaunievideslideri/.

 

Sīkākai informācijai par projektu:Ieva Freimane

E-pasts: info@daibesic.lv

Tālrunis: +37125459399

Projektu finansiāli atbalsta: Latvijas vides aizsardzības fonds un SIA "ZAAO"