Valmierā notiks lielgabarīta atkritumu akcija

17/4/2018

No 23.aprīļa līdz 6.maijam Valmieras pilsētas administratīvajā teritorijā dzīvesvietu deklarējušie iedzīvotāji varēs bez maksas Valmieras EKO laukumos nodot lielgabarīta atkritumus. Šogad ir mainīti lielgabarīta atkritumu nodošanas akcijas noteikumi un tie tiks stingri ievēroti.

  • Akcijas laikā no vienas mājsaimniecības tiks pieņemti ne vairāk kā 2 m3 lielgabarīta atkritumu. Par akcijas laikā nodotajiem lielgabarīta atkritumu apjomiem, kas pārsniegs 2 m3 tilpumu, jānorēķinās saskaņā ar SIA “ZAAO” pakalpojumu cenrādi.
  • Atgādinām, ka lielgabarīta atkritumi ir mēbeles, matrači, paklāji, metāllūžņi un citi lielāki sadzīves priekšmeti, ko izmēru dēļ nevar ievietot sadzīves atkritumu konteinerā. Liela izmēra atkritumiem (piemēram, sekcijām, skapjiem) jābūt pēc iespējas izjauktiem.
  • Akcijas ietvaros netiks pieņemti tādi atkritumi kā būvgruži, tekstils, trauki, maza gabarīta sadzīves priekšmeti, teritorijas tīrīšanas atkritumi, saslaukas. Arī jebkāda veida nolietotas autoriepas nav lielgabarīta atkritumi – arī tās akcijas laikā netiks pieņemtas bez maksas.
  • Akcijas laikā tiks veikta stingra uzskaite, tādēļ, lai piedalītos tajā, iedzīvotājiem nepieciešams iepriekš noskaidrot un nosaukt EKO laukuma pārziņiem Valmieras mājsaimniecību sarakstā fiksēto savas mājsaimniecības (mājas, dzīvokļa) adresi, kā arī ar ZAAO noslēgtā līguma Nr. vai līgumslēdzēju.
  • Valmieras EKO laukumu adreses: Beātes iela 47 un Dzelzceļa iela 5. Akcijas laikā EKO laukumi būs atvērti katru dienu (arī maija svētku dienās) no plkst. 9.00 līdz 20.00.

ZAAO EKO laukumos akcijas laikā un arī ārpus akcijas laika bez maksas var nodot atkritumus, kas ir derīgi otrreizējai pārstrādei – papīru un kartonu, dzērienu kartona iepakojumu (tetrapakas un elopakas), polietilēna plēvi, PET dzērienu pudeles, sadzīves ķīmijas un kosmētikas plastmasas pudeles un kannas, pudeļu un burku stiklu, logu stiklu, metāla iepakojumu (piemēram, skārdenes un konservu kārbas) un metāla sadzīves priekšmetus, neizjauktas sadzīves elektriskās un elektroniskās iekārtas.

Valmieras pilsētas pašvaldības finansētā akcija tiek organizēta ar mērķi atbalstīt Valmieras iedzīvotājus pavasara sakopšanas darbos un novērst nelegālu atkritumu nokļūšanu vidē. Taču, lai novērstu akcijas ļaunprātīgu izmantošanu, kad pie EKO laukumu vārtiem ārpus to darba laika tiek atstāti dažāda veida atkritumi un nevajadzīgi lielgabarīta priekšmeti, šogad EKO laukumi būs aprīkoti ar videonovērošanas kamerām. Kameru fiksēto informāciju saņems Valmieras pilsētas pašvaldības policijas Operatīvās informācijas centrs.  EKO lakumu apsekošana tiks iekļauta arī pašvaldības policijas patruļdienesta operatīvo reidu maršrutos. Par nelikumīgu atkritumu novietošanu ārpus EKO laukumu teritorijas paredzēta administratīva atbildība, paredzot naudas sodu fiziskām personām līdz EUR 50, juridiskām – līdz EUR 200.

 

Informāciju sagatavoja:

Līga Bieziņa

Valmieras pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību nodaļas

sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā

Tālr.: 64210682; 26495997