URDĀ atsākas apvienotās vides un drošības nodarbības

04/11/2019

30.oktobrī Dabas un tehnoloģiju parkā “URDA” pulcējās 169 skolēni, lai izzinātu vides tēmas un piedalītos drošības nodarbībās.  Uz vides un drošības nodarbībām un izzinošo braucienu pa RAAC “Daibe” ieradās Valmieras sākumskolas, Valmieras Zaļā skolas, Cēsu pilsētas vidusskolas, Vidrižu pamatskolas un Saulkrastu vidusskolas skolēni.

Bērniem bija iespēja doties izpētes braucienā pa Reģionālo atkritumu apsaimniekošanas centru "Daibe", lai izzinātu atkritumu apsaimniekošanas procesus, un piedalīties DTP "URDA" nodarbībā par vidi un transportu, lai aktualizētu zināšanas par to savstarpējo saistību. Nodarbības laikā skolēniem bija iespēja diskutēt par videi draudzīgu pārvietošanos un transportlīdzekļu izvēli ikdienas gaitām.

Savukārt Drošības tēmas tika apskatītas SIA "Volvo Truck Latvia" un autoskolas "Lauris S" nodarbībā “Apstājies. Paskaties. Pamāj.” Nodarbības laikā skolēniem tika aktualizēta droša uzvedība ielu un ceļu tuvumā, īpaši stāstot – kā rīkoties, ieraugot kravas automašīnas, kā arī bērniem bija iespēja piedalīties reālu situāciju modelēšanā un pašiem apsēsties pie smagā auto stūres, un uz brīdi iejusties smagā auto vadītāja lomā.

Skolēniem bija iespēja tikties arī ar Latvijas Valsts policija pārstāvjiem, ar kuriem izrunāja arī citus ceļu satiksmes drošības jautājumus.