Stokholmas Universitātes maģistrantūras studenti iepazīst vides pārvaldību Valmierā

11/4/2019

Lai uzzinātu, kā dažādās organizācijās tiek risināti vides jautājumi, 10. un 11.aprīlī Valmieru apmeklēja vides pārvaldības maģistrantūras studentu grupa no Stokholmas Universitātes.  

Vizītes laikā studenti apmeklēja dažādu vides pārvaldībā iesaistīto grupu pārstāvjus: Valmieras pilsētas pašvaldību, AS “VALMIERAS STIKLA ŠĶIEDRA”, Valmiermuižas alus darītavu, Valmieras Attīstības aģentūru, Vidzemes TV, Valmieras pilsētas pašvaldības policiju, Valmieras 2.vidusskolu. Viņi tikās arī ar SIA “Valmieras Namsaimnieks”, SIA “Valmieras ūdens” pārstāvjiem un apmeklēja aktīvā tūrisma centru “EŽI”, interesējoties par festivālu “Kino Pedālis”. Pa ceļam uz Valmieru studenti apmeklēja arī Dabas un tehnoloģiju parku “URDA” un iepazinās ar SIA “ZAAO” īstenoto atkritumu apsaimniekošanu savā darbības reģionā. Savukārt Valmierā studenti apmeklēja Beātes ielas EKO laukumu un vienu no EKO punktiem, kur pārstrādei derīgie materiāli tiek novietoti apakšzemes atkritumu konteineros.

Stokholmas Universitātes studentu grupa Latviju apmeklē izbraukuma studiju vizītes ietvaros. Tās laikā viņi pēta vides pārvaldību Latvijā. Valmieru kā labas prakses vides pārvaldības piemēru Latvijā studenti izvēlējās padziļinātai izpētei. Studentu izpētes rezultāti būs noderīgi Valmieras  vides pārvaldības prakses un vides komunikācijas uzlabošanai. Stokholmas Universitātes studentu grupa Latvijā ieradās sadarbības ar Latvijas Universitāti ietvaros. Savukārt Valmieras pilsētas pašvaldība ar Latvijas Universitāti sadarbojas vides komunikācijas prakses uzlabošanai.

Autors: valmiera.lv