Skolas apmeklē Mobilā vides izziņas klase

10/10/2017

2017./2018. mācību gadu iesākot, biedrība "Daibes ilgstpējas centrs" sadarbībā ar SIA "ZAAO" (ZAAO) īsteno projektu "Mobilā vides izziņas klase". Šī projekta ietvaros mikroautobuss, kurā atrodas viss nepieciešamais minilaboratorijai, eksperimentiem un radošajām darbnīcām, dodas uz Vidzemes reģiona un dažām Latgales reģiona skolām, kuru pagalmos un telpās tiek radītas alternatīvas mācību klases. 

 

Šādā veidā skolēniem un skolotājiem tiek nodrošināta iespēja nomainīt ierasto mācību vidi, doties svaigā gaisā un vides zinības apgūt, praktiski līdzdarbojoties un aktīvi piedaloties vides izziņas procesā. Teorija par cilvēka ietekmi uz vidi, vides tehnoloģiju darbību un aprites ekonomiku tiek papildināta ar praktisku pieredzi un darbošanos mūsdienīgā minilaboratorijā, pētot un veicot eksperimentus. 

 

Pieredzējuša pedagoga un mākslinieka vadībā skolēni iepazīstas ar aprites ekonomikas principiem un piedalās radošajās darbnīcās. Šo darbnīcu laikā no šķietamiem atkritumiem tiek radītas jaunas, ikdienā noderīgas lietas - piemēram, no nolietotiem adītiem džemperiem rodas siltas migas mājas mīluļiem, bet no PET pudelēm veidotas spēles un vairs nederīgie T-krekli pārvēršas košos iepirkšanās maisiņos. To var ikviens!

 

Pirms un pēc katras mācību stundas tiek pārbaudītas skolēnu zināšanas par aprites ekonomiku, vides piesārņojumu, atkritumu pārstrādi un citām vides tēmām. Salīdzinot testu rezultātus, pirms un pēc nodarbības, skolotājiem ir iespējams izdarīt secinājumus par klases zināšanu līmeni šajos jautājumos un pielāgot tam turpmāko mācību apguves procesu.

 

Projektu finansiāli atbalsta Latvijas vides aizsardzības fonds un ZAAO.