Sedā notiks lielgabarīta atkritumu savākšanas akcija

11/4/2018

Lai atbalstītu iedzīvotājus pavasara sakopšanas darbu veikšanā un samazinātu vidē nelegāli nonākušo atkritumu daudzumu, arī šogad Sedā no 20. līdz 26.aprīlim notiks lielgabarīta atkritumu savākšanas akcija. Tās laikā iedzīvotāji varēs bez maksas nodot lielgabarīta atkritumus ZAAO izvietotajos lielajos konteineros Sedā, Uzvaras un Dārza ielas krustojumā .

Lielgabarīta atkritumi ir mēbeles, matrači, paklāji, izjauktas elektrotehnikas ierīces, metāllūžņi un citi lielāki sadzīves priekšmeti, ko izmēru dēļ nevar ievietot sadzīves atkritumu konteinerā. Akcijas laikā izvietotajā lielgabarīta konteinerā nedrīkst mest nešķirotus sadzīves atkritumus, būvgružus, dažāda veida traukus ar šķidrumiem un pulverveida ķīmiskām vielām, arī šīferi un automašīnu riepas.

Lielgabarīta atkritumu akcija ir lieliska iespēja sakārtot arī teritorijas ap daudzdzīvokļu māju sadzīves atkritumu konteineriem un EKO punktiem. Tur nereti uzkrājas lielgabarīta atkritumi, ko māju iedzīvotāji nav nogādājuši EKO laukumā. Tādēļ, lai nekrātu lielgabarīta atkritumus publiskās vietās pie atkritumu konteineriem, rosinām daudzdzīvokļu māju iedzīvotājus tieši šajā laikā izmantot iespēju nodot šos atkritumus bez maksas.

 

Informāciju sagatavoja:

Strenču novada pašvaldība