Mazsalacas un Limbažu vidusskolēni URDĀ atklāj profesiju

19/11/2019

14.novembrī Dabas un tehnoloģiju parkā "URDA” 47 vidusskolēni no Limbažu novada ģimnāzijas un Mazsalacas vidusskolas apguva mācību programmu “Atklāj profesiju”, tēmu Loģistika un transports.

Nodarbību pamattēmu par atkritumu apsaimniekošanas nozares profesijām interaktīvā veidā ar savu piedāvājumu papildināja URDAs sadarbības partneri – Vidzemes augstskolas (ViA) mācībspēki un studenti.

Programmas "Atklāj profesiju" mērķis ir ieinteresēt skolēnus iepazīt un izvēlēties tālākās mācību programmas augstskolā, kas būtu saistītas ar profesijām, kuras nepieciešamas darbam atkritumu apsaimniekošanas jomā.

Vidusskolēni komandās pārbaudīja zināšanas par videi draudzīgu ceļošanu ViA erudīcijas spēlē "Ektorīna TUR”, kliedējot mītus un stereotipus par videi draudzīgu ceļošanu, uzzināja un saņēma lietderīgus padomus, kā ceļot apkārtējai videi un dabai draudzīgi.

Jaunieši guva atbildes arī uz jautājumiem, kādus transportlīdzekļus un ceļojumu galamērķus izvēlēties, ko ņemt līdzi, kā atrast piemērotas eko naktsmītnes un, kā tās atšķiras no parastām naktsmītnēm.

Tā kā atkritumu apsaimniekošanas jomā būtiski ir informēt sabiedrību par jaunākajām aktualitātēm un pārmaiņām, interaktīvā nodarbība "Radām mākslu" skolēniem ļāva iejusties komunikācijas speciālistu lomā un pilnveidot informācijas meklēšanas un pārbaudīšanas prasmes internetā, uzzināt, kas ietekmē to, kādu informāciju ikdienā saņemam un redzam interneta vidē, kā arī likt lietā savas radošās prasmes, rakstot vides tēmai veltītu dzeju.

Lielu izaicinājumu vidusskolēniem sagādāja lomu spēles, kurās bija nepieciešams atrisināt problēmsituāciju atkritumu apsaimniekošanas jomā, iejūtoties nozares profesionāļu lomā un risinot nestandarta situācijas.  Pēc praktisko iemaņu apgūšanas, vidusskolēni devās izpētes braucienā pa Reģionālo atkritumu apsaimniekošanas poligonu "Daibe", lai nostiprinātu iegūtās zināšanas.

Skolēni atzīst, ka mācības URDĀ ir ļoti vērtīgas, jo dod iespēju izzināt vides tēmu plašāk, kā arī tā ir iespēja mācīties ārpus ierastās vides.

Mācību programma "Atklāj profesiju!", kas tiek realizēta Dabas un tehnoloģiju parkā “URDA”, tapusi biedrības “Daibes ilgtspējas centrs” projekta “Jaunatne rītdienai” (projekta reģ.nr. 1-08/48/2019) ietvaros. Projektu finansē Latvijas vides aizsardzības fonds (LVAF).

 

Informāciju sagatavoja:

 Zane Leimane
SIA “ZAAO” sabiedrisko attiecību speciāliste

 

Dārta Rasa Ozola
Vidzemes Augstskolas sabiedrisko attiecību speciāliste