Mazsalacas novadā notiks lielgabarīta atkritumu savākšanas akcija

30/3/2020

Lai atbalstītu iedzīvotājus īpašumu sakārtošanas darbu veikšanā un samazinātu vidē nelegāli nonākušo atkritumu daudzumu, Mazsalacas novada pašvaldība sadarbībā ar SIA „ZAAO" no 2. līdz 16.aprīlim rīko lielgabarīta atkritumu savākšanas akciju.

Šīs akcijas ietvaros četrās vietās novadā tiks izvietoti lielizmēra konteineri, kuros iedzīvotāji bez maksas aicināti atbrīvoties no lielgabarīta atkritumiem. Konteineru atrašanās vietas:

  • Pie Eko laukuma Mazsalacā, Pērnavas ielā 16, no 2. līdz 9. aprīlim;
  • Skaņkalnē (Autoceļa Lībieši – Krastkalni asfaltētajā laukumā (iepretim autoservisam)) no 9. līdz 16. aprīlim;
  • Ramatā (pie Ramatas pagasta pārvaldes) no 2. līdz 9. aprīlim;
  • Sēļos (pie bijušajām mehāniskajām darbnīcām) no 9. līdz 16. aprīlim.  

Konteineros drīkst ievietot mēbeles, matračus, paklājus, izjauktas elekrotehnikas ierīces, metāllūžņus, santehniku un citus lielus sadzīves priekšmetus, ko izmēru dēļ nevar ievietot sadzīves atkritumu konteinerā.

Konteineros nedrīkst mest nešķirotus sadzīves atkritumus, būvgružus, dažāda veida traukus ar šķidrumiem un pulverveida ķīmiskām vielām, kā arī šīferi un automašīnu riepas.

Azbestu saturošu šīferu un būvgružu savākšana ir maksas pakalpojums, kas jāpiesaka SIA ZAAO pa tālr. 29225862.

Lūgums nemest konteineros arī ikdienā Mazsalas EKO laukumā bez maksas nododamos iepakojuma veidus –  pudeļu un burku stiklu, papīru, polietilēnu, PET dzērienu pudeles, kā arī sadzīvē radušos bīstamos atkritumus, koka paletes, lietošanai derīgus apavus, tāpat arī auto riepas un logu stiklu.

UZMANĪBU! Sakarā ar valstī izsludināto ārkārtas situāciju, lūdzam ievērot piesardzības pasākumus – nedrūzmēties pie lielizmēra konteineriem, ievērot rindas kārtību atkritumu izmešanai, ieturēt 3 metru distanci vienam no otra!