Lapkritim ir risinājums!

05/9/2017

Lapas krīt… Vai tiešām jau krīt lapas? Līdz ar lapkriti Valmierā sākusies iedzīvotāju rosība ar grābekļiem, piemājas teritoriju sakopjot un atbrīvojot no lapām, āboliem, dzeltēt sākušās zāles. SIA “ZAAO”(ZAAO) darbinieki arvien biežāk saņem zvanus no klientiem ar jautājumu - kur likt šos atkritumus?

Ne visiem iedzīvotājiem iespējams izveidot komposta kaudzi, taču arī sadzīves atkritumu konteinerā mest nedrīkst. Valmieras pilsētā lapu un citu zaļo atkritumu dedzināšana ir aizliegta, jo tās radītie dūmi kaitē cilvēku veselībai un videi. Par šī aizlieguma pārkāpšanu ir paredzēta administratīva atbildība.

Tādēļ ZAAO atgādina, ka piemājas dārzos sagrābtās lapas un zāli, salasītos ābolus iedzīvotāji paši var aizvest un nodot EKO laukumā Dzelzceļa ielā 5, Valmierā, par pakalpojumu samaksājot 10.50 EUR/m3 (t.sk. PVN).

Zaļos atkritumus iespējams arī uzkrāt 1,1 m³ tilpuma maisos. Maisos drīkst mest lapas, zāli, koku skaidas, ābolus. Tie ir marķēti, klientiem tikai jāievieto zaļos atkritumus šajos maisos un jāatstāj viegli pieejamā vietā, piesakot izvešanu ZAAO speciālistiem. Minētos maisus saņemt var EKO laukumā Valmierā, Dzelzceļa ielā 5, par jauna maisa lietošanu samaksājot 6,99 EUR (t.sk. PVN), bet par pilna maisa tukšošanu EUR 18,17 (t.sk. PVN).

Gadījumā, kad jāsavāc lielāka apjoma zaļie atkritumi, ar ZAAO darbiniekiem var vienoties par savākšanu ar kausu. Atkritumiem jābūt sakrautiem kaudzē (ne mazākā par 10 m3), brīvi piebraucamā vietā. Pakalpojums, kad SIA „ZAAO” atbrauc pakaļ kaudzēs sakrautām lapām un zaļajiem atkritumiem uz klienta teritoriju, maksā 16.52 EUR/m3 (t.sk. PVN).

Konsultācijas un pakalpojuma pieteikšana pa tālruni 29225862, uz e-pastu zaao@zaao.lv.

EKO laukuma Dzelzceļa ielā 5 darba laiks: darba dienās no plkst.9.00 līdz 13.00 un no plkst.14.00 līdz 18.00, sestdienās un svētdienās no plkst.11.00 līdz 16.00.