EKO laukumu apmeklētāju skaits gada laikā pieaug par 22 procentiem

23/1/2020

SIA “ZAAO” (ZAAO) EKO laukumi jeb šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumi kļūst arvien apmeklētāki. 2019.gadā ZAAO darbības reģiona 20 EKO laukumos kopā fiksēti vairāk nekā 85 000 klientu apmeklējumi, kas ir par 22% vairāk kā gadu iepriekš. Arī nodotais materiālu apjoms gada laikā pieaudzis par 27%, pārsniedzot 17000 m3.

Vislielākais apmeklētāju skaits reģistrēts Cēsu, Valmieras, Saulkrastu, Limbažu un Smiltenes EKO laukumos. Visbiežāk uz EKO laukumiem iedzīvotāji nogādā jaukto iepakojumu – makulatūru, metālu, dažādus pārstrādei derīgus polimēra izstrādājumus. Arī stikla burkas un pudeles bieži tiek atpazītas kā pārstrādei derīgas un nodotas EKO laukumos. Iedzīvotāji EKO laukumus arvien vairāk izmanto lielizmēra atkritumu nodošanai (apjoms gada laikā kubikmetros pieaudzis par 34%). Lielu apjomu kubikmetros sastāda arī EKO laukumos nodotā nolietotā sadzīves elektrotehnika - gada laikā pieaugums par 59%.

Atgādinām, ka  EKO laukumos bez maksas no privātpersonām pieņem pudeļu un burku stiklu, papīru, kartonu, polietilēna izstrādājumus – pārtikas, sadzīves ķīmijas un kosmētikas iepakojumam izmantotas pudeles, kannas (ar apzīmējumu LDPE un HDPE), PET dzērienu pudeles, metālu, visa veida nolietotu, neizjauktu vai neizkomplektētu sadzīves elektrotehniku, luminiscentās spuldzes, baterijas, akumulatorus, koka paletes, logu stiklu un lietošanai derīgus apavus. Ierobežotā daudzumā bez maksas iespējams nodot arī krāsu bundžas (10 l no mājsaimniecības gadā), riepas (4 gab. no fiziskas personas gada laikā). Par maksu tiek pieņemti lielgabarīta (mēbeles, matrači, u.c.) atkritumi, celtniecības atkritumi un zaļie atkritumi.

EKO laukumu pakalpojumus aicinām izmantot arī juridiskām personām, kuras neizmanto ZAAO pakalpojumu materiālu savākšanai no uzņēmuma teritorijas. Plašāku informāciju iespējams uzzināt uzņēmuma mājas lapā www.zaao.lv, pie EKO laukumu pārziņiem vai sazinoties telefoniski ar klientu apkalpošanas speciālistiem pa tālr. 64281250.

ZAAO darbības reģionā ir 20 EKO laukumi, kas atrodas Alojā, Apē, Cēsīs, Jaunpiebalgā, Limbažos, Mazsalacā, Raunā, Rūjienā, Salacgrīvā, Saulkrastos, Smiltenē, Strenčos, Valkā, Valmierā, kā arī Līgatnes, Krimuldas, Pārgaujas un Vecpiebalgas novados.

ZAAO ir pašvaldību atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums, kas nodrošina atkritumu savākšanu, šķirošanu, uzglabāšanu, apstrādi, pārvadāšanu, apglabāšanu un sabiedrības izglītošanas aktivitātes.