DTP "URDA" iesaistās "Zinātnieku nakts" aktivitātēs

30/9/2019

27. septembrī Zinātnes un mākslas centrā “Brūzis” norisinājās Vides risinājumu institūta un partneru rīkotā “Zinātnieku nakts Cēsis 2019”. Pasākuma laikā vairāk nekā 15 zinātnes, jauno tehnoloģiju, izglītības, pārtikas rūpniecības, mākslas un citas organizācijas no visas Latvijas interaktīvā un aizraujošā veidā uzsvēra cilvēka, zinātnes, vides un dabas resursu attiecības šodien un nākotnē. Pasākuma apmeklētāji bija aicināti ielūkoties divās nākotnes attiecību šķautnēs – cilvēks ekosistēmā un ekosistēma cilvēkā.

“Zinātnieku nakts Cēsis 2019” ir daļa no Eiropas Zinātnieku nakts pasākuma, kas vienlaicīgi norisinās vairāk nekā 30 pasaules valstīs. Šī gada Zinātnieku nakts tēma bija “Zinātne nākotnei”.

ZAAO vides izglītības pedagogi no Dabas un tehnoloģiju parka "URDA" piedāvāja aktivitāti - nākotne bez atkritumiem, liekot aizdomāties par to, kā neradīt liekus atkritumus un padarīt savu ikdienu dabai draudzīgāku.

Vairāk nekā 100 interesenti piedalījās "URDA" interaktīvajās darbnīcās, kas ļāva sajust, sasmaržot, izgatavot un brūvēt:
 - šķirojot atkritumus aizvērtām acīm,
 - iekustinot visas maņas, lai šķetinātu zinātniskus jautājumus,
 - radot ikdienas palīglīdzekļus bezatkritumu dzīvesveida piekopšanai.

Dabas un tehnoloģiju parks "URDA" ir vieta, kur ZAAO realizē vides izglītības programmas. Interesenti aicināti pieteikties mācībām, izziņas braucienam, akcijām, konkursiem un citām aktivitātēm Dabas un tehnoloģiju parka "URDA" mājas lapā www.urda.lv

 

Foto: Mārcis Gaujenietis