Daibē viesi no Krimuldas novada

24/8/2017

Trešdien, 23.augustā, SIA “ZAAO” (ZAAO) reģionālajā atkritumu apsaimniekošanas centrā (RAAC) "Daibe" viesojās Krimuldas novada iedzīvotāji un pašvaldības pārstāvji, lai izzinātu atkritumu apsaimniekošanas procesus pēc to savākšanas no mājsaimniecībām un uzņēmumiem.


Kā noskaidroja viesi, atkritumu poligons nav tikai vieta atkritumu noglabāšanai, tas kļuvis par daudzfunkcionālu atkritumu apsaimniekošanas centru. RAAC teritorijā notiek atkritumu sagatavošana un apstrāde pirms to noglabāšanas, otrreiz izmantojamo materiālu sagatavošana nodošanai pārstrādei, bioloģiski noārdāmo atkritumu kompostēšana, atkritumu noglabāšana, infiltrāta, biogāzes un elektroenerģijas apsaimniekošana. Visiem procesiem tiek veikts vides kvalitātes monitorings. 

ZAAO Šķiroto atkritumu  savākšanas daļas vadītāja Ginta Gailuma apmeklētājiem skaidroja un demonstrēja pareizus atkritumu šķirošanas principus, rosinot pašiem pārbaudīt savas zināšanas. Viesi atzina, ka pēc šīs ekskursijas ir novērtējuši ZAAO veikto darbu, otrreiz pārstrādājamo materiālu atšķirošanas nozīmi un turpmāk centīsies to ieviest savā ikdienā.