Dabas un tehnoloģiju parkā “URDA” pulcējās 5.Baltijas reģiona ģeogrāfijas olimpiādes dalībnieki

27/6/2018

Šodien, 27.jūnijā, Dabas un tehnoloģiju parkā (DTP) “URDA” pulcējās zinātkāri un uzņēmīgi jaunieši - 5.Baltijas reģiona ģeogrāfijas olimpiādes dalībnieki no 6 Baltijas reģiona valstīm, kā arī valstu izlašu vadītāji un olimpiādes organizatori. “URDĀ” notika viens no olimpiādes posmiem, kurā tika pildīti uzdevumi arī par atkritumu apsaimniekošanas un vides aizsardzības tēmām.

Kā atzīst Baltijas ģeogrāfijas olimpiādes vadītājs Gatis Kampernovs, SIA “ZAAO” izveidotais DTP un tajā esošā dabas taka ir lieliska vieta praktiskai mācību vielas apguvei, turklāt uzņēmums rāda labu piemēru globālās problēmas – atkritumu pārdomātas apsaimniekošanas – risināšanā.

Baltijas ģeogrāfijas olimpiādē piedalās labākie ģeogrāfi no Baltkrievijas, Igaunijas, Krievijas, Lietuvas, Polijas un Latvijas.  Šī gada olimpiāde norisināsies Valmierā no 2018. gada 26. līdz 29.jūnijam, tajā piedalās 44 skolēni. Līdzšinējās olimpiādes notikušas Daugavpilī un Klaipēdā, Valmierā tā notiek atkārtoti, dalībniekus uzņem Vidzemes Augstskola.

5.Baltijas ģeogrāfijas olimpiāde veidota kā sagatavošanās posms visu sešu valstu izlasēm (pa 4 dalībniekiem), kuras augustā piedalīsies Pasaules ģeogrāfijas olimpiādē Kvebekā, kā arī aicināti tiks talantīgākie 8.-10.klašu skolēni (2-4 no katras valsts), tostarp vismaz viens Valmieras skolu audzēknis. Olimpiādes uzdevumi ir maksimāli pietuvināti starptautiskajiem olimpiāžu standartiem, līdzīgi kā Pasaules olimpiādē, arī Baltijas olimpiādes oficiālā valoda ir angļu. Olimpiādi veido LU ĢZZF E.Birznieka Vidzemes Jauno ģeogrāfu skola, veicot gan organizatoriskos darbus, gan sagatavojot kvalitatīvus uzdevumus un lekciju materiālus.