Cēsu novadā notiks lielgabarīta atkritumu savākšanas akcija

22/5/2020

Lai atbalstītu iedzīvotājus īpašumu sakārtošanas darbu veikšanā un samazinātu vidē nelegāli nonākušo atkritumu daudzumu, Cēsu novada pašvaldība sadarbībā ar SIA „ZAAO" (ZAAO) 5., 6. un 7.jūnijā Cēsu EKO laukumā Lapsu ielā 19 rīko lielgabarīta atkritumu savākšanas akciju.

Cēsu novada administratīvajā teritorijā dzīvojošie iedzīvotāji, kuriem ir līgums ar ZAAO par nešķirotu sadzīves atkritumu apsaimniekošanu vai, kuri dzīvo daudzdzīvokļu namā, kam ir noslēgts līgums par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu, bez maksas EKO laukumā varēs nodot līdz 2 m3 lielgabarīta atkritumus.

Akcijas laikā tiks veikta stingra uzskaite. Iedzīvotājiem nepieciešams zināt savas mājsaimniecības (mājas, dzīvokļa) adresi, kā arī ar ZAAO noslēgtā līguma Nr. vai līgumslēdzēju, lai to varētu nosaukt EKO laukumu pārziņiem.

Par akcijas laikā nodotajiem lielgabarīta atkritumu apjomiem, kas pārsniegs 2m3 tilpumu, jānorēķinās saskaņā ar ZAAO pakalpojumu cenrādi. Mēbeles un citi lieli priekšmeti, kurus iespējams izjaukt, tiks pieņemti izjauktā veidā.

Lielgabarīta atkritumi ir mēbeles, matrači, paklāji, izjauktas elekrotehnikas ierīces, metāllūžņi, santehnika un citi lieli sadzīves priekšmeti, ko izmēru dēļ nevar ievietot sadzīves atkritumu konteinerā. Nosauktie atkritumu veidi no iedzīvotājiem tiks pieņemti bez maksas.

Lielgabarīta atkritumi nav nešķiroti sadzīves atkritumi, būvgruži, dažāda veida trauki ar šķidrumiem un pulverveida ķīmiskām vielām, kā arī šīferis un automašīnu riepas.

Atgādinām, ka SIA ZAAO no privātpersonām, uzrādot personas identitāti apliecinošu dokumentu, gada laikā bez maksas pieņem vienu komplektu automašīnu riepas, kuru diametrs ir līdz 1,40m. Riepas, ievērojot minētos noteikumus, var nodot arī lielgabarīta akcijas laikā.

UZMANĪBU! Sakarā ar valstī izsludināto ārkārtas situāciju, lūdzam ievērot piesardzības pasākumus – nedrūzmēties, ievērot rindas kārtību atkritumu izmešanai, ieturēt 2 metru distanci vienam no otra, klausīt EKO laukuma pārziņa norādēm.

EKO laukuma darba laiks:

5.jūnijs plkst.8.00 līdz 19.00

6.jūnijs plkst.10.00 līdz 14.00

7.jūnijs plkst. 10.00 līdz 14.00