Amatas novadā notiks lielgabarīta atkritumu savākšanas akcija

12/5/2020

Lai atbalstītu iedzīvotājus īpašumu sakārtošanas darbu veikšanā un samazinātu vidē nelegāli nonākušo atkritumu daudzumu, Amatas novada pašvaldība sadarbībā ar SIA „ZAAO" no 15.maija rīko lielgabarīta atkritumu savākšanas akciju.

Šīs akcijas ietvaros vairākās vietās novadā tiks izvietoti lielizmēra konteineri. Iedzīvotāji aicināti bez maksas atbrīvoties no mājsaimniecībās radītajiem lielgabarīta atkritumiem sev ērtākajā vietā.

Konteineru atrašanās vietas:

Billē (pie dzīvojamās mājas Nr. 5) 15.maijs

Ieriķos (pie Amatas pamatskolas) 15.maijs

Zaubē („Bērzaines”, laukumā pie pagasta pārvaldes saimniecības ēkas) 15.maijs

Nītaurē (laukumā pie daudzdzīvokļu mājas “Lāsītes”) 15.maijs

Līvos (pie “Saime BJ” veikala) 18.maijs

Ģikšos (“Pie Ģikšu katlu mājas”) 18.maijs

Skujenē (laukumā pie “Saime BJ” veikala)  18.maijs

 

Konteineros drīkst ievietot mēbeles, matračus, paklājus, izjauktas elekrotehnikas ierīces, metāllūžņus, santehniku un citus lielus sadzīves priekšmetus, ko izmēru dēļ nevar ievietot sadzīves atkritumu konteinerā.

Konteineros nedrīkst mest nešķirotus sadzīves atkritumus, būvgružus, dažāda veida traukus ar šķidrumiem un pulverveida ķīmiskām vielām, kā arī šīferi un automašīnu riepas.

Azbestu saturošu šīferu un būvgružu savākšana ir maksas pakalpojums, kas jāpiesaka SIA ZAAO pa tālr. 29225862.

Lūgums nemest konteineros arī ikdienā tuvējo novadu EKO laukumos bez maksas nododamos iepakojuma veidus –  pudeļu un burku stiklu, papīru, polietilēnu, PET dzērienu pudeles, kā arī sadzīvē radušos bīstamos atkritumus, koka paletes, lietošanai derīgus apavus, tāpat arī auto riepas un logu stiklu. Tuvākie EKO laukumi: Cēsis, Lapsu iela 19 un Bērzaines iela 31; Augšlīgatne, Dārza iela 8; Vecpiebalgas novads, Taurenes pagasts, “Nēķins”.

UZMANĪBU! Sakarā ar valstī izsludināto ārkārtas situāciju, lūdzam ievērot piesardzības pasākumus – nedrūzmēties pie lielizmēra konteineriem, ievērot rindas kārtību atkritumu izmešanai, ieturēt  vismaz 2 metru distanci vienam no otra!