1.augustā stāsies spēkā jauna maksa par nešķirotu sadzīves atkritumu apsaimniekošanu

01/7/2019

SIA “ZAAO” (ZAAO) ik dienu veicina atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu pieejamību un drošu vidi iedzīvotājiem, piedāvājot arvien jaunus pakalpojumus un uzlabojot dalītās atkritumu vākšanas procesus.

Uzņēmumam ir būtiski saglabāt pakalpojuma kvalitāti un turpināt attīstību, lai apmierinātu klientu vēlmes, tāpēc no 2019.gada 1.augusta plānots mainīt sadzīves atkritumu apsaimniekošanas tarifu novadu pašvaldībās, kurās pakalpojumus sniedz ZAAO.

Atkritumu apsaimniekošanas tarifs Alojas, Amatas, Beverīnas, Burtnieku, Jaunpiebalgas, Krimuldas, Kocēnu, Limbažu, Līgatnes, Mazsalacas, Naukšēnu, Pārgaujas, Priekuļu, Raunas, Rūjienas, Salacgrīvas, Smiltenes, Valkas, Vecpiebalgas pašvaldībās palielināsies par 1.64 eiro par kubikmetru, neieskaitot pievienotās vērtības nodokli (PVN), jeb vidēji par 10 procentiem. Atkarībā no pakalpojuma sniegšanas vietas jaunais tarifs būs no 16.87 līdz 17.65 eiro bez PVN. Tas nozīmē, ka, piemēram, mazā 240 l konteinera vienas izvešanas reizes maksa pieaugs par 0.48 eiro bez PVN, bet lielā 1,1 kubikmetra konteinera vienas izvešanas reizes maksa palielināsies par 2.19 eiro bez PVN.

Lai samazinātu individuālos tēriņus par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu, ZAAO aicina iedzīvotājus izmantot uzņēmuma nodrošināto dalītās atkritumu vākšanas infrastruktūru – EKO laukumus, EKO punktus, kā arī individuālos dalītās atkritumu vākšanas pakalpojumus privātmājās.