Biežāk uzdotie jautājumi

Kā lietot E-rēķinu sistēmu ZAAO mājas lapā?
Ienākot ZAAO mājas lapā Jums parādās uzraksts Klientiem. Uzspiežot uz ikonas Jūs varat veikt reģistrāciju. Tālāk uzspiežat ikonu Fiziskās personas un reģistrācijas lodziņos ievadiet līguma numuru, kas noslēgts ar ZAAO un personas kodu. Tad jūs varēsiet aplūkot informāciju par savu līgumu. Ja, jūs esat juridiska persona, tad, lai turpmāk saņemtu elektroniski rēķinus, Jums jāreģistrējas e- rēķinu sistēmā. Ienākot ZAAO mājas lapā Jums parādās uzraksts e-rēķini. Uzspiežot uz ikonas Jūs varat veikt reģistrāciju. Reģistrācijas lodziņos jāievada līguma numurs, kas noslēgts ar ZAAO, uzņēmuma reģistrācijas numurs vai personas kods un lietotāja e-pasts, uz kuru tiks nosūtīts reģistrācijas apstiprinājums, kā arī turpmākie ikmēneša paziņojumi par jauna rēķina ievietošanu un cita aktuāla informācija. Veicot reģistrāciju, ir jāievada arī lietotāja paša izvēlēta parole. Svarīgi šo paroli atcerēties, jo turpmāk tā būs jāizmanto ikreiz, kad tiks lietota ZAAO klientu datu sistēma. Papildus informāciju par klientu datu sistēmu un tās darbību var iegūt, zvanot ZAAO grāmatvežiem pa tālruni 64281250.
 
Kā rīkoties, ja nepieciešams mainīt sadzīves atkritumu izvešanas biežumu?
Ir vairākas iespējas kā rīkoties! Jūs varat sūtīt informāciju uz ZAAO e-pastu zaao@zaao.lv. Jūs varat sazināties ar biroja darbiniekiem pa tālruni 64281250. Jūs varat mūsu mājas lapā www.zaao.lv aizpildīt pieteikuma formu norādot nepieciešamās izmaiņas.
 
Kur var nodot nolietotu sadzīves elektrotehniku?
IEDZĪVOTĀJI nolietotu sadzīves elektrotehniku bez maksas var nogādāt EKO laukumos vai arī pēc telefoniska, vai rakstiska pieteikuma, ZAAO bez maksas atbrauks un savāks neizjauktu nolietotu sadzīves elektrotehniku no jūsu privātmājas vai dzīvokļa.
 
Ko drīkst un ko nedrīkst mest šķiroto atkritumu konteineros (EKO punktos)?
Konteinerā uz kura ir uzlīmēta dzeltena uzlīme ar uzrakstu
PAPĪRS, PET PUDELES, POLIETILĒNS, METĀLS DRĪKST MEST biroja papīru, avīzes, žurnālus, grāmatas, iepakojuma papīru, kartonu, gofrēto kartonu, pārtikas dzērienu tetrapakas. Materiāliem ir jābūt tīriem, bez organisko materiālu (ēdiena atlikumi, eļļas u.c.) piejaukumiem. Kartona kastes pirms izmešanas konteinerā ir jāizjauc un jāsaplacina. Konteinerā drīkst mest polietilēna plēves un plastmasas kannas, pudeles, sadzīves ķīmijas un kosmētikas izlietoto iepakojumu. Tām ir jābūt tīram, kā arī visa veida un krāsu izlietotas plastmasas pārtikas dzērienu pudeles. Pudeles var būt ar korķiem un etiķetēm. Dzērienu pudeles nav jāmazgā. Pirms izmešanas pudeles ir jāsaplacina. Konteinerā drīkst mest konservu kārbas, dzērienu bundžas, metāla vāciņus u.c. sadzīves metāla priekšmetus bez pārtikas atkritumu piejaukumiem.
KONTEINERĀ NEDRĪKST MEST vienreizējās lietošanas traukus, papīra dvieļus un salvetes, folija iepakojuma materiālu no čipsu pakām, saldējuma papīrus, līmpapīrus, fotopapīrus,utt. Vienreizējās lietošanas plastmasas traukus, krējuma un margarīna trauciņus, skābbarības ruļļu plēves, putuplastu, pamperus, rotaļlietas u.c. cietās plastmasas veidu izstrādājumus. Kečupa un eļļas pudeles un citus plastmasas izstrādājumus. Konteinerā uz kura ir uzlīmēta dzeltena uzlīme
PUDEĻU STIKLS DRĪKST MEST Stikla iepakojumu - pudeles un burkas. Pudelēm un burkām jābūt tīrām, bez pārtikas atlikumiem. Var būt ar metāla gredzeniem, riņķiem un etiķetēm. Pirms izmešanas iepakojumam jānoņem korķi un vāciņi.
KONTEINERĀ NEDRĪKST MEST logu stiklu, spoguļus, lampu kupolus, keramikas izstrādājumus (balzama pudeles), automašīnu logu stiklu, pakešu logu stiklu.
 
Kur lai liek vecas mēbeles un citus liela izmēra atkritumus?
Lai atbrīvotos no mēbelēm un citiem liela izmēra atkritumiem Jums ir jāizmanto lielgabarīta atkritumu savākšanas pakalpojums. Atkritumus iespējams savākt pasūtot konteinerus vai arī savākt ar kausu. Savācot ar kausu atkritumiem jābūt sakrautiem kaudzē brīvi piebraucamā vietā.