Vai​​ tu​​ zini,​​ kā ​​izmest ​​mazāk ​​un​​ ietaupīt ​​vairāk?

30/11/2017

“Izmet mazāk, ietaupi vairāk”- ar šādu devīzi Vidzemes Augstskolā 5. decembrī no pulksten 12:30 līdz 17:00 tiks aizvadīts pasākums, kura laikā jauniešiem un ikvienam interesentam būs iespēja uzzināt, kā dzīvot ilgtspējīgu dzīvesveidu un aizvadīt tuvojošos Ziemassvētkus,​​ netērējot​​liekus ​​līdzekļus ​​dāvanām.

Šī pasākuma ideja radās biedrības Homo Ecos apmācību “Esi pirmais tur, kur citi būs rīt” laikā, kas norisinājās no 27. līdz 29. oktobrim viesu namā “Jaundzērvītes”, Beverīnas novadā. Tā laikā izveidojās komanda četru jauniešu sastāvā - Elizabete Ločmele, Sarmīte Zālīte, Vilma Alberinga un Toms Treimanis. Komanda, kurā apvienojušies jaunieši no Valmieras un Iecavas, saka: “Vēlamies izveidot ko līdzīgu mini festivālam Valmieras jauniešiem, lai tos ieinteresētu un pievērstu videi draudzīgai rīcībai.” Komanda 5.decembrī ​aicina Valmieras jauniešus un ikvienu interesentu pavadīt aizraujošu pēcpusdienu Vidzemes Augstskolā, Sabiedrības zinātņu fakultātē, Cēsu ielā 4.

Pulksten 12:30 pasākums sāksies ar organizatoru oficiālo uzrunu, pēc tam sekos ilgtspējīga dzīvesveida stāsti - Homo Ecos ar “Kā cilvēki dzīvo mūsdienu pasaulē un, ja tā turpināsies, kur pasaule nonāks” un ZAAO ar “Kur un kā Valmieras iedzīvotāji var šķirot atkritumus”. Pasākuma otrajā daļā, no pl. 14:00 līdz 17:00, būs iespēja iepazīties ar dažādām organizācijām, kuras mūsdienās rāda cilvēkiem piemēru, kā dzīvot videi draudzīgi un ilgtspējīgi.

- ZAAO interesentiem piedāvās darboties praktiski ar atkritumu šķirošanu un stāstīs, kā to pareizi darīt,

- Vidzemes Augstskolas Basketbola klubs VALMIERA GLASS VIA piedāvās uzspēlēt atkritumu basketbolu,

- Dabas Aizsardzības Pārvalde interesentus iesaistīs spēlēs par bioloģisko daudzveidību un vidi,

- Zaļā Josta rādīs video par papīru, plastmasu, baterijām un elektriskajām iekārtām, par to dzīves ritumiem un pārstrādi un diskutēs par redzēto. Šajā daļā interesentiem būs iespēja darboties arī praktiski un sagatavot Ziemassvētku dāvanas.

Vides aizsardzības organizācija “Zaļā brīvība” būs sagatavojusi dāvanu izgatavošanas darbnīcu. Organizācija “Zero Waste Brothers” apmeklētājiem piedāvās pagatavot ko jaunu no jau izmantotiem materiāliem. Savukārt pasākuma organizatori vadīs radošo darbnīcu, kurā tiks gatavotas pastkartes no ottreizējiem materiāliem. Pasākums notiek, sadarbojoties ar Vidzemes Augstskolu, Homo Ecos, ZAAO, Dabas Aizsardzības pārvaldi, Vidzemes Augstskolas Basketbola klubu, Zaļo Jostu, organizāciju “Zero Waste Brothers” un vides aizsardzības organizāciju “Zaļā brīvība”. Pasākumā tiek iesaistīti Valmieras skolu 7.-12. klašu skolēni.